Region

przyroda 3 20150306 1489875223
„Cudze chwalicie swego nie znacie"
...
Często zapominamy o tym, że nasz piękny kraj jest nie mniej urzekający, niż egzotyczne kurorty. Wystarczy go poznać, by odkryć jego magię.

Podlasie wraz ze swoją stolicą -Białymstokiem może pochwalić się niezliczoną ilością atrakcji, ofertą noclegową przygotowaną na najwyższym poziomie a także malowniczymi krajobrazami, najczystszym powietrzem, naturalnym środowiskiem „Zielonych Płuc Polski". Lasy, unikalna flora i fauna oraz obszary nie zmienione działalnością człowieka stanowią niezaprzeczalne skarby regionu o ogromnych możliwościach turystycznych. Są tu doskonałe warunki do uprawiania wędrówek pieszych i rowerowych. Szlaki rzeczne to raj dla kajakarzy, a zbiorniki wodne np. Siemianówka to szansa dla płetwonurków lub zwolenników nart wodnych i żeglarstwa. Zimą pokryte śniegiem wzgórza i lasy przyciągają miłośników narciarstwa biegowego.

Podlasie to nie tylko przyroda, ale również zabytki architektury przywodzące na myśl odległą tajemniczą historię regionu. To miejsca kultu religijnego zmuszające do refleksji i zadumy, oddające klimat i niepowtarzalny urok Podlasia.

Leśny Zakątek jest częścią tego magicznego miejsca. To tu, u zbiegu trzech kultur w otoczeniu przepięknego starodrzewia, znajdziesz spokój i ucieczkę od cywilizacji i wielkomiejskiego zgiełku.

Puszcza Knyszyńska, w sercu której znajduje się nasza posesja, to prawdziwe bogactwo natury i przyrody.  Mieszkają tu sarny, jelenie, łosie, zające, koziołki, dziki, wilki oraz niezliczona ilość gatunków ptactwa. Można nawet spotkać żubra - symbol Puszczy Białowieskiej!

Warte odwiedzenia:

Inne atrakcje Podlasia:

  • Hajnówka - Dni Muzyki Cerkiewnej, Sobór św.Trójcy, Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa, kolejka wąskotorowa
  • Supraśl - miasteczko o statusie UZDROWISKA
  • Białystok - pałac Branickich, szlak esperanto, szlak żydowski
  • Gródek - Basowiszcza